شبکه اجتماعی پارسی زبانانپارسی یار

پيام دوستان

تسبیح دیجیتال
+ سلام. واکسن کروناي ايراني. تستهاي انساني را پاس کرد . و بزودي وارد مطالعات باليني خواهد شد . تا ديدار بعد ، بدرود. @};-
*ترخون بانو*
ديروز 10:30 عصر
2-FDAN
بدرود:)
درباره واکسن چيزي نميدونم اما ي شربت ميدونم ک به دست ي پزشک ايراني ساخته شده و روي بيماران کرونايي 60%تا80%بدحال جواب داده...با قيمت حدودي هر شيشه 250هزار تومان...
بعدی همه 10 نظر قبلی
2-FDAN
{a h=ravandi}‍‍‍‍ راوندي {/a} عليکم السلام:D
‍‍‍‍* راوندي *
{a h=ANFD}2FDAN{/a} :) =)
+ سلام ، در بحث ماسک ديگر کار از اينکه من ماسک ميزنم ، تو ماسک ميزني ، گذشته . اکنون بايد سخنان جديدي در مورد ماسک گفت تا همگان از اين پوشش جديد بهتر استفاده کنند .
*ترخون بانو*
ديروز 10:30 عصر
ميان دو لايه اس ام اس بيروني و دروني يک پارچه نازک بنام ملت بلون قرار دارد که کار اصلي تسويه هوا را انجام ميدهد . اين ماسک کارامد تر از ماسکهاي دولايه و پارچه اي دست ساز است که در محيطهاي بيرون استفاده ميشود . اما بحث اصلي ما چيز ديگريست . بحث اصلي اينست که بايد آگاه باشيم که هواي استشاقي ما حتما بايد از ماسک عبور کند .
اگر ماسکي را ملاحظه کرديد که هنگام دم و بازدم حرکت کرده و به داخل و بيرون ميرود بدانيد که آن ماسک هوا را از داخل خود عبور نميدهد و بيشتر هواي آلوده باز دم در داخل ماسک مانده و دوباره به درون ريه باز ميگردد. مقداري هم هوا از درزهاي کناري ماسک بدون هيچ محافظي تنفس ميشود که بسيار خطرناک و مضر است .
2-FDAN
{a h=ravandi}‍‍‍‍ راوندي {/a} سلام بنظرم بايد زير ماسک دستمال گذاشت تا بشه يکمي بيشتر از اين انتقال جلوگيري کرد:)
‍‍‍‍* راوندي *
{a h=ANFD}2FDAN{/a} بهترين حالت همين کاري هست که وزير بهداشت انجام ميدهند . دو تا ماسک استاندارد روي هم البته آنهم در مکانهايي که احتمال انتقال ويروس بيشتر هست :)
+ سلام بر تمامي دوستان عاقبت موفق شدم ويندوز هفت را روي کامپيوتر قديمي خودم نصب کنم . اينکار با اضافه کردن يک گيگ و نيم رم و استفاده از يک سي دي جديد و لطف پروردگار يکتا که تمامي مقدمات کار را فراهم آورد ، ميسر شد .
*ترخون بانو*
ديروز 10:29 عصر
ضمن تشکر از دوستاني که در زمان غيبت مرا از طريق پيامهاي وبلاگ ياري نمودند خصوصا استاد رمضاني بزرگوار و آقا امين عزيز ، با کوله باري از تجربه باز گشتم تا آنها را در اختيار دوستان قرار دهم .
سلام=)خوشحالم ک دوباره اومدين=)زنده باشين بزرگوار=)
بعدی همه 13 نظر قبلی
‍‍‍‍* راوندي *
{a h=ANFD}2FDAN{/a} امين ديگري سراغ نداريم :)
‍‍‍‍* راوندي *
{a h=ANFD}2FDAN{/a} ياد خانه سبز افتادم :D

*ترخون بانو*

+ [تلگرام] .
+ سلام همانطور که قبلاً اطلاع دادم گوشي پسرم ربوده شد ... در پي اين اتفاق ناگواري نمي‌خواست در اين بازار گراني يا بي ارزشي پول خودمان براي يک گوشي کمتر از آن چيزي که داشت هزينه هنگفتي پرداخت کرده و به اين بازار عجيب کمک کرده باشم ... لذا تصميم گرفتم گوشي خودم با حذف تمام اطلاعاتش در اختيار او قرار دهم ... از کجا معلوم که گوشي جديدش را با زور قمه دوباره از او نگرفتند ؟
‍‍‍‍* راوندي *
ديروز 5:48 عصر
نه ميخواهم شعار بي امنيتي بدهم و نه اينکه حتي سعي ندارند با جلوگيري از تردد موتورهاي پلاک استتار شده جلوي اين کارهاي خلاف را که روز به روز بيشتر ميشود را بگيرند . بهر حال اينها همه هست و همه هم از آن اطلاع دارند . اما بنده ديگر نت گوشي ندارم که به اينجا و اينستا و واتساپ بروم تا اينکه کامپيوتر قديمي خودم را به نرم افزارهاي جديد مجهز کنم :) تا بعد خداحافظ
2-FDAN
موفق باشيد خدانگهدار
بعدی همه 9 نظر قبلی
2-FDAN
{a h=ravandi}‍‍‍‍ راوندي {/a} الهي شکر تا باشه بهتر از اينا باشه انشاالله:)
‍‍‍‍* راوندي *
{a h=ANFD}2FDAN{/a} هر چقدر خدا را شکر کنم پاسخگوي ذره اي از الطافش هم نيست . بيش از حد تصور مورد لطفش قرار گرفتم که تصميم دارم صبر کنم تا خودتان ببينيد :)

آواي روستا

+ [تلگرام] خدا هم مثل ما تنها تماشا ميکند چنديست و ديو آورده ديواري که حاشا ميکند چنديست نه تنها برگِ باغ افتاده دستِ مرگِ پاييزي که هرجا جوجه اي نشمرده پَر وا ميکند چنديست سحر زنداني کوه است و شب جولان دهد در شهر به دفعِ پيله اش پروانه پروا ميکند چنديست کلاس درسِ شادِ خويش را با اشک کرد آغاز که مادر مشقش امضا جاي بابا ميکند چنديست لباس کدخدا و شيخ و شاه و شحنه ميشي شد بزحمت گرگ خود را بينشان جا ميکند چنديست تبر نابارور زادي که پيکر دارد از شاخه بجانِ جنگل افتاده ست وغوغا ميکند چنديست درخت و انتظارِ سبزِ باران ، هجمه يِ طوفان زبانِ سرخِ شاعر، دار پيدا ميکند چنديست #مهدي_زکي_زاده
‍‍‍‍* راوندي *
ديروز 5:33 عصر
+ [تلگرام] .
2-FDAN
ديروز 5:13 عصر
2-FDAN
:)
همچين هم قراضه نيست :D مي‌دونم مقصود چيز ديگه اي بود. :)
بعدی همه 13 نظر قبلی
بهر حال اکنون بهيچوجه زمان دوچرخه سواري نيست تا بعد از کرونا ...
2-FDAN
{a h=ravandi}‍‍‍‍ راوندي {/a} درسته:):(
+ سلام ، عاقبت پس از اعتراض مردم و روشن شدن عواقب وخيم آن و مصيبتهايي که تا کنون بر سر مردم ايران آورده ، صيد ترال متوقف شد . اما متاسفانه فقط براي دوسال ، يعني تا زمانيکه دوباره آبهاي خليج رنگ و بوي ماهي بخود ديدند . وضعيت مردمان ما از مردمان ساير ملل بهتر نيست . خدايا شکرت حداقل کرونا از خودکشي آبرومندانه تر است و ظالمان هم آسايش ندارند .
2-FDAN
ديروز 5:11 عصر
يا امام زمان عجل علي ظهورک ... حال ما هم از حال صيادان جنوب بهتر نيست .
2-FDAN
ديروز 5:11 عصر
2-FDAN
اينم به سلامتي گذاشتينش ديگB-)
چراغ جادو
آواي روستا
رتبه 1
1564 برگزیده
1272 دوست
فهرست کاربرانی که پیام های آن ها توسط دبیران مجله پارسی یار در ماه اخیر منتخب شده است.
برگزیدگان مجله آبان ماه
vertical_align_top